Co potřebuji k zařízení pohřbu?

V případě informace o úmrtí svého blízkého kontaktujte naši pohřební službu, a to buď telefonicky, nebo se dostavte přímo do naší kanceláře. Než přijdete do kontaktu s pracovníkem pohřební služby, v klidu si rozmyslete, o jaký typ pohřbu máte jako pozůstalí zájem.

Pro pohřební službu mějte připravený

  • občanský průkaz zesnulého (pokud nezůstal v daném zdravotnickém zařízení),
  • občanský průkaz vypravitele pohřbu (osoby, která pohřeb zařizuje).

Vezměte s sebou vhodné oblečení pro zesnulého

pro muže

Spodní prádlo, ponožky, košile, kravata, společenský oblek nebo stejnokroj, popřípadě i oblečení, které zesnulý rád nosil, obuv.

pro ženu

Spodní prádlo, punčochy či punčochové kalhoty, šaty nebo kostýmek s halenkou atd., popřípadě i oblečení, které zesnulá ráda nosila, obuv.

 

Poté si vyberete rakev, společně zadáme termín pohřbu v jakékoliv obřadní síni po celé ČR, sestavíme úmrtní oznámení a dohodneme se na květinové výzdobě (dle vzorů a fotografií).

Vyberete si také hudební produkci, a to buď z nabídnutého katalogu, nebo si přinesete svou vlastní (flash disk, CD). V případě církevního pohřbu obstaráme kněze. Pro pohřeb církevní i občanský dále zajistíme dechovou hudbu, nebo po dohodě nabízíme z našich zdrojů hudbu reprodukovanou, autobus, kopání hrobu a ostatní služby s pohřbem spojené.

Pohřební služba Charon® je dostupná 24 hodin denně, ve všední dny, o víkendech i svátcích. Kontaktujte nás, kdykoliv to Vaše situace bude vyžadovat. Naši proškolení zaměstnanci se postarají o důstojné zaopatření a vypravení pohřbu Vašeho zesnulého.

Veškeré uvedené informace respektují novelu zákona o pohřebnictví č. 193/2017 Sb., která platí od 1. září 2017.