Typ rakve

Občanský pohřeb

Jako pozůstalí si vyberete typ rakve. Mohou být zhotoveny z různých materiálů – dřevotříska, dřevo atp. Pro obřad se používají rakve z topolového, smrkového nebo borového dřeva. Pokud zesnulého ukládáte do hrobky, musíte zajistit dle novely zákona rakev dubovou nebo akátovou se zinkovou vložkou.

Ukládání do hrobu vyžaduje celodřevěnou rakev. Na kremaci pak postačí rakev bezobřadová, kterou tvoří pětivrstvá lepenka nebo dřevo. Taková rakev však musí splňovat tlakovou zkoušku dle normy ČSN.

Po zvolení typu rakve vybereme vhodný termín smutečního obřadu. Následně sestavíme smuteční oznámení, vybereme vhodnou hudbu a květinovou výzdobu.

Církevní pohřeb

Jako pozůstalí kontaktujte naši pohřební službu, která se spojí s příslušným knězem. Poté přejdete k výběru rakve – v případě pohřbu do hrobu musí být celodřevěná. Pokud zesnulého ukládáte do hrobky, je dle zákona vyžadována akátová nebo dubová rakev se zinkovou vložkou.

Církevní obřad v kostele většinou doprovází zádušní mše. Hlavním významem mše je modlitba za spásu duše zemřelého. Smuteční obřad se mší trvá zhruba 50 minut, beze mše 20 minut s následným ukládáním do hrobu.

Zajištujeme kopání hrobu a výstavbu pomníků i hrobek.

Pohřební služba Charon® je dostupná 24 hodin denně, ve všední dny, o víkendech i svátcích. Kontaktujte nás, kdykoliv to Vaše situace bude vyžadovat. Naši proškolení zaměstnanci se postarají o důstojné zaopatření a vypravení pohřbu Vašeho zesnulého.

Veškeré uvedené informace respektují novelu zákona o pohřebnictví č. 193/2017 Sb., která platí od 1. září 2017.