Údržba hrobu

Údržba hrobu se provádí v průběhu roku dle potřeby a pravidel stanovených příslušným hřbitovním řádem.

Před cestou na hřbitov se vybavte houbičkou, hadrem a vhodnými čisticími prostředky. Pokud máte travnatý nebo hliněný rov, nezapomeňte na hrabičky a jiné nářadí.

Zdobíte-li hrob věnci, květináči, keramikou nebo svíčkami, pokládejte pod ně misky, podnosy nebo igelit, aby kámen nezačal rezavět a nevytekl na něj těžko smývatelný vosk.

Travnatý rov

Vyplejte všechen plevel kolem trvalek a půdu zkypřete hrabičkami. Trávníček zastřihněte a odstraňte nečistoty, v případě potřeby dosejte, aby zhoustl. Veškerou zeleň na hrobě zalijte.

Teraco

Teraco je umělý kámen složený ze směsi štěrku a cementu. Můžete jej čistit mechanicky za použití prostředků na kámen, alkalických i na bázi kyselin.

Žula

Žula odolá klasickým čisticím prostředkům na minerální usazeniny i mechanickému čištění. Na lesklou žulu však nepoužívejte ocelové kartáče, aby se nepoškrábala.

Mramor

Náhrobek z mramoru je už o trochu citlivější. Použijte na něj bezfosfátové prostředky, za pomocí jemného kartáče a vody odstraňte skvrny. Nepoužívejte kyseliny ani rozpouštědla, aby se mramor neobarvil a nezničil.

Pískovec

Pískovcový náhrobek je extrémně citlivý. Kámen je porézní, proto snadno nasaje jakékoliv nečistoty, obarví se a zarůstá lišejníky. Náhrobek nejprve nasucho vyčistěte jemnějším kartáčem, potom použijte bezfosfátový prostředek a po čištění celý kámen omyjte vodou.

Beton

Náhrobky z betonu často obrůstají mechy a lišejníky. Při čištění je mechanicky odstraníme, kámen omyjeme vodou a použijeme desinfekční prostředek, který bude preventivně působit proti plísním.

Pohřební služba Charon® je dostupná 24 hodin denně, ve všední dny, o víkendech i svátcích. Kontaktujte nás, kdykoliv to Vaše situace bude vyžadovat. Naši proškolení zaměstnanci se postarají o důstojné zaopatření a vypravení pohřbu Vašeho zesnulého.

Veškeré uvedené informace respektují novelu zákona o pohřebnictví č. 193/2017 Sb., která platí od 1. září 2017.